FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

Národný týždeň manželstva 2014

  • Ostatná aktualizácia: streda, 05. august 2015, 14:38
  • Napísal: Administrátor
  • 05 aug
narodny tyzden manzelstva - logoNa Slovensku bude od 10. do 16. februára 2014 prebiehať štvrtý ročník Národného týždňa manželstva (NTM) s mottom MANŽELSTVO VIAC AKO PAPIER.   

    Manželstvo nekončí podpísaním papiera. Papierom len začína. Je to spoločná, miestami namáhavá cesta, na ktorej manželia chcú stáť pevne a navždy jeden pri druhom. Cesta, na ktorej prestávame myslieť ako „ja“ a učíme sa kráčať ako „my“. Národný týždeň manželstva je príležitosťou poukázať na tieto hodnoty, na príklady hrdinských manželstiev, ťažkých, ale aj šťastných ciest.       
    Aj tento rok sa kampaň NTM koná pod záštitou prvej dámy, manželky prezidenta SR, pani Silvie Gašparovičovej.     

Do Národného týždňa manželstva sa môžete zapojiť vo svojom manželstve tým, že si nájdete viac času na svojho manžela/manželku, pripravíte pre neho/ňu niečo, čo má rád/rada. Môžete niečo spolu podniknúť, zažiť, pripomenúť si najkrajšie časy vášho vzťahu a niečo si z nich zopakovať, obnoviť. Veď ste sa nezobrali pre papier, ale preto, aby vám bolo spolu dobre.


NTM v našej farnosti
  • Srdečne Vás pozývame v utorok večer na rodinnú sv. omšu o 18:00 hod., ktorá bude obetovaná okrem vyhláseného úmyslu aj za manželstvá a rodiny našej farnosti. Ešte stále môžete vložiť svoje úmysly na túto sv. omšu do krabičky, ktorá je v strede kostola. Pri sv. omši bude aj obnovenie manželských sľubov.
  • Do pozornosti dávame aj obvyklú štvrtkovú adoráciu, pri ktorej budeme prosiť zvlášť za manželstvá a rodiny.
  • V rámci NTM sa bude v nedeľu, 16.2.2014, konať v priestoroch CZŠ o 15:00 hod. kultúrne popoludnie, na ktoré Vás všetkých srdečne pozývame. Stráženie detí bude zabezpečené.

nar-tyz-manz14