Farské oznamy od 03. do 09. decembra 2018

Úmysel svätej omše
03.12.
 Sv. Františka Xaverského, kňaza, spomienka
poďakovanie za život Andreja s rodinou

† manželka Vlasta
Ut
04.12.

za zdravie a Božiu pomoc pre deti a vnúčatá
  manžel Ján Balaška
05.12.

Marián Cerchlan
za ružencové bratstvo
Št
06.12.
 Sv. Mikuláša, biskupa,
ľub. spomienka
† manžel Adam, rodičia z oboch strán, bratia a sestry a za duše v očistci
† Štefan a Matilda Mandákoví
Pi
07.12.
Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi,
spomienka
1. piatok v mesiaci

Helena Kuchynková, manžel a syn Anton
† Milan Šebesta a rodičia Pavlína a Štefan
08.12.

Nepoškvrnené Počatie Panny Márie,
slávnosť a PRIKÁZANÝ SVIATOK

rodičia Kosteckí, brat Viktor s manželkou a sestra Hela s manželom
Čepeň
za uzdravenie a Božiu pomoc pre syna
10:00 Tomáš Kišon - diakonská vysviacka
† rodičia Bašoví a Oreloví, starí a prastarí rodičia
09.12.
2. adventná nedeľa
† Ela Karkušiaková
Čepeň
† Emília Prerovská
10:30 za farníkov
† Lukáš Šulan

FARSKÉ OZNAMY

• JESENNÁ ZBIERKA NA CHARITU bude dnes po sv. omšiach.
  • PREDVIANOČNÉ SPOVEDANIE CHORÝCH: prihlásenie mena, adresy a tel. kontaktu v sakristii prosíme do konca týždňa.
  • PRVOPIATKOVÝ TÝŽDEŇ: spovedanie v stredu, štvrtok a piatok od 16:00, vopred úprimné Pán Boh odmeň za vašu štedrosť počas prvopiatkovej potravinovej zbierky pre našu charitu.
  • Prosíme tých členov SSV, ktorí si ešte nevyzdvihli podielové knihy, aby tak urobili počas tohto týždňa.
  • Ohlášky: Tomáš Kišon, seminarista Trnavskej arcidiecézy, poslucháč 6. ročníka RKCMBF UK v Bratislave, syn Jozefa a Zuzany  Kišonových, bude 8.12.2018 vysvätený za diakona. Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej prekážke, je povinný ohlásiť to na farskom úrade v Seredi.
  • V októbri 2018 začalo internetové vysielanie Rádio Mária, ktorého príchod na Slovensko podporil arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Cieľom a poslaním Rádia Mária je, aby čo najviac ľudí objavilo živý vzťah s Bohom. Program je zostavený tak, aby ukazoval krásu a zmysel kresťanskej viery pre každého jednotlivca. Chceme, aby čím viac ľudí malo možnosť objaviť Božiu prítomnosť a lásku vo svojom živote, pretože táto skúsenosť naozaj vie uzdraviť a meniť srdcia ľudí. Rádio Mária je rádio poslucháčov. Pozývame Vás, podieľať sa na programe spoločnou modlitbou, zasielaním úmyslov, otázok, podnetov, hudobných prianí pre svojich blízkych, alebo inou dobrovoľníckou činnosťou. Rádio Mária môžete počúvať kdekoľvek na svete priamo na webovej stránke www.radiomaria.sk, www.radiomaria.sk, kde sa dozviete aj podrobnejšie informácie a nájdete návod na stiahnutie aplikácie na počúvanie rádia cez mobilný telefón.
  • Farská Charita ďakuje všetkým dobrovoľníkom, ktorí v dňoch 22. - 24. novembra v predajniach Tesco v Šali a Pate obetavo a nezištne pomáhali pri organizovaní potravinovej zbierky pre našu farskú charitu. Aj vďaka ochotným darcom sa do našich priestorov dostalo takmer 1,5 t potravín a hygienických potrieb, ktorými budeme môcť dlhší čas a širšiemu okoliu pomáhať.
  • Ďalej prosí ohľadom prvopiatkovej zbierky: mimoriadne by sme chceli poprosiť o darovanie teplých ponožiek (príp. teplého spodného prádla) a urobiť tak "teplé Vianoce"  ľuďom bez domova. Pretože nie každý z nás má to šťastie prežívať ich v teple a kruhu svojich najbližších. Sú ľudia, ktorým by k prežívaniu pekných Vianoc stačilo tak málo.....

erb dek cierny
 web: www.sered.fara.sk           tel: 031/789 28 67