Farské oznamy od 19. do 25. novembra 2018

10:30 za farníkov
† Rudolf Šilhár

FARSKÉ OZNAMY

• Počas kampane Sviečka za nenarodené deti sa tento rok vyzbieral finančný dar pre aktivity Fóra života 565 eur. Pán Boh odmeň vašu štedrosť.
  • Nasledujúca nedeľa sa nazýva aj nedeľa Krista Kráľa. V túto nedeľu je možné získať úplné odpustky, ak sa zúčastníme pred vyloženou Oltárnou Sviatosťou verejného recitovania modlitby „Ježišu, vykupiteľ ľudského pokolenia.“ Taktiež je k odpustkom potrebné splniť tradičné podmienky ako sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitbu na úmysel Sv. Otca. Okrem toho treba vo všeobecnosti vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj k všednému.
  • Ohlášky: Tomáš Kišon, seminarista Trnavskej arcidiecézy, poslucháč 6. ročníka RKCMBF UK v Bratislave, syn Jozefa a Zuzany  Kišonových, bude 8.12.2018 vysvätený za diakona. Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej prekážke, je povinný ohlásiť to na farskom úrade v Seredi.
  • Škapuliarska pobožnosť: v nedeľu 18.11. o 16:30 vo farskom kostole.
  • Sv. omša v utorok večer 20.11. bude za účasti prvoprijímajúcich detí a rodičov a v piatok večer 23.11. za účasti birmovancov.
  • V piatok 23.11. bude po sv. omši stretnutie miništrantov v kostole.
  • Na budúcu nedeľu Krista Kráľa 25.11. bude sv. omša so spevokolom za účasti detí o 10:30 hod.
  • Z poverenia Mons. J. Haľka, bratislavského pomocného biskupa, v súvislosti s ťažkou situáciou kresťanov v Pakistane, sa obraciame na Vás s prosbou odporúčať Vašim farníkom vo farnostiach a spoločenstvách túto výzvu k modlitbe: Bratia a sestry, ako je známe aj z médií, kresťania v Pakistane zažívajú nárast prenasledovania za svoju kresťanskú vieru. Najnovším príkladom je kauza manželky a matky dvoch detí Asie Bibi, kresťanky väznenej a prenasledovanej za to, že vyznala vieru v Ježiša Krista. Okrem nej je ohrozený aj jej obhajca, pričom jej rodina bola nútená emigrovať do zahraničia. Rôzne mimovládne organizácie, aj niektoré vlády sa snažia dostať Asiu Bibi mimo krajinu, ale nedarí sa to kvôli reakcii extrémistov v posledných dňoch. Kresťania v Pakistane prosia o modlitbu. Vyprosujme im od Boha vytrvalosť vo viere, trpezlivosť v utrpení, posilu v rozhodnutí vyznávať Ježiša Krista a jeho evanjelium.
  erb dek cierny
              web: www.sered.fara.sk           tel: 031/789 28 67