Rýchly prístup


FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu
  • eRko - Hnutie Kresťanských Spoločenstiev Detí
    ...aj v Seredi, pridaj sa k nám :)
  • Spoločenstvo mladých LaVia
  • Gaudete - chrámový spevácky zbor
  • Farské agapé u sestier sv. Cyrila a Metoda

Novinky - Sestry C&M | Farnosť Sereď

Sestry sv. Cyrila a Metoda

Farské agapé - farský deň 2016 - doplnené

Farske agape16Aj tohtoročné Farské agapé dopadlo úspešne už po siedmykrát. Nielen slniečko, ale aj výborne pripravený program zaujal nielen najmenších, ale tentokrát aj teenagerov i staršiu generáciu.

Po príhovore pána dekana sa za doprovodu známej herečky/speváčky otvoril siedmy ročník Farského agapé v záhrade rehoľných sestier sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Vo výbornom, aj keď trochu horúcom počasí a atmosfére sa stretli deti, mladí i tí skôr narodení...

Čítať ďalej...

Sestra Hyacinta spomína na päťdesiate roky minulého storočia

sestra_hyacintaPrinášame vám, milí čitatelia, rozhovor s touto milou a skvelou rehoľnou sestrou sv. Cyrila a Metoda, sr. Hyacintou (prvá naľavo), ktorá pôsobila v našej farnosti pri príchode rehole v roku 1997 a v roku 2014 sa opäť vrátila späť do Serede.

Chcem sa s Vami podeliť o príbeh, ktorý som prežila počas doby, keď sme boli v päťdesiatych rokov minulého storočia v tzv. „sústreďovacích kláštoroch“. Najprv to bolo v Bílé Vodě. Po jednom roku nás mladšie, ktoré sme boli vo veku  do tridsať rokov, previezli do Krásné Lípy. Pracovali sme v  továrni, kde sa vyrábali pančuchy – Elite.

Keďže  to bola pre nás veľmi čistá práca, po pol roku nás presunuli do Bernartíc  u Trutnova. Denne sme cestovali do fabriky v Libči, kde sa spracovával ľan.

Čítať ďalej...

Farské agapé 2015

agape 2015Už šiesty ročník Farského agapé sa uskutočnil v predposledný júnový týždeň v záhrade rehoľných sestier sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Vo výbornom, aj keď trochu horúcom počasí a atmosfére sa stretli deti, mladí i tí skôr narodení. V uvoľnenej a priateľskej atmosfére pri rôznych atrakciách pre deti sa všetci cítili veľmi dobre.

Čítať ďalej...

Beseda s pracovníkom ÚPN - svedectvo viery

pozorni_posluchaiPočas vyučovania náboženstva som zistila, že detí najviac oslovujú osobné svedectvá a diskusie s ľuďmi, ktorí majú živú skúsenosť zo života s  Bohom. Deti neradi teoretizujú, ale radi diskutujú a myslím si, že aj touto formou sa môže meniť ich pohľad, postoj, názor na vieru, život, hodnoty a ľudí okolo seba. Čítať ďalej...

Deti a sestričky tvoria

V januári 2011 sestrička Marka so šiestakmi preberala tému: SOM HLINOU V RUKÁCH HRNČIARA.
Žiakom sa to veľmi páčilo, lebo sa pritom hrali s ekologickou plastelínou, vystrihovali si a niektorí si vyrobili anjelikov a sami si ich aj namaľovali. Ako to vyzeralo u sestričiek si môžte pozrieť na fotkách.