FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

Tradičný deviatnik netradične

19. decembra o 18:00 hod. sa konala v čepenskej kaplnke pobožnosť „Panna Mária hľadá prístrešie po pútnických miestach“. Vychádza z tradičnej pobožnosti /obraz svätej rodiny putuje po rodinách/, ktorá je známa aj v našej farnosti a mnohí si ju konajú už veľa rokov. Náplň je tá istá – adventné piesne, pieseň „Kto klope tam“, modlitba sv. ruženca, loretánske litánie a malé pohostenie.

Čítať ďalej...

Naši koledníci v Trnave

Dňa 15. 12. 2018 sa v Trnave v Kostole Najsvätejšej Trojice konala svätá omša spojená s vyslaním koledníkov Dobrej noviny. Po nej 11 žiakov z CZŠ sv. Cyrila a Metoda predviedlo svoj kolednícky program nášmu otcovi arcibiskupovi Mons. J. Oroschovi. Veľmi pekne reprezentovali našu školu, farnosť i všetkých koledníkov.

26. 12. 2018 koledníci potešia aj rodiny našej farnosti, ktoré navštívia.

vyslanie18 1

Čítať ďalej...

Úprimné poďakovanie

DSCF5724

Zo srdca ďakujem všetkým deťom i učiteľom z našej CZŠ, ktorí počas tohto adventu vyrábali rôzne výrobky, predajom ktorých podporili PMD.

Veľké poďakovanie patrí aj obetavým malým i veľkým „misionárom“, ktorí ich ponúkali v Misijný deň detí pred kostolom a kaplnkou za ľubovoľný príspevok a 14. 12. aj na vianočných trhoch v meste.

Čítať ďalej...

Koledovanie Dobrej noviny

  • Rodičovská kategória: eRko
  • Kategória: Aktuality
  • Napísal: Andrej Macho
  • 17 dec

Aj tento rok sa v našej farnosti bude konať kolednícka akcia Dobrá novina spojená so zbierkou pre podporu rozvojových projektov v krajinách Afriky. Viac informácií o projektoch a samotnom diele a spôsoboch podpory (DMS, prijatie koledníkov, atď.) nájdete na www.dobranovina.sk

Koledníci v našej farnosti budú koledovať v prihlásených domoch dňa 26.12.2018 v čase od 14.00 h.

Prihlásiť sa môžete v sakristii kostola do 21.12.2018 alebo do 23.12. na fara.sered@gmail.com

 

Milión detí sa modlí ruženec

Milí priatelia,

všetci vnímame znepokojujúcu politickú situáciu vo svete, ktorá v nás vzbudzuje vážne obavy. Už dávno nejde iba o čisto národné konflikty. Mnohé oblasti sveta sa podobajú súdku s pušným prachom, z ktorého sa ľahko môže vznietiť celosvetový vojenský konflikt.

Čo môžeme urobiť v tejto situácii my, kresťania, hoci nezastávame vedúce pozície v politike?

Učiteľ Cirkvi svätý Ján Zlatoústy by nám povedal: „Modliaci sa človek drží vo svojich rukách kormidlo svetových dejín.“

Pápežská nadácia ACN – Aid to the Church in Need (Pomoc trpiacej Cirkvi), u nás známa aj ako Kirche in Not, nás preto rovnako ako po minulé roky pozýva k celosvetovej modlitbovej iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec.

Všetci sme pozvaní, aby sme sa 18. októbra 2018 o 9.00 hod. modlili spolu s deťmi ruženec za jednotu a pokoj vo svete.

Čítať ďalej...