FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

DÔLEŽITÉ

Vaše 2% sú malý darček pre viac radosti

  • Rodičovská kategória: eRko
  • Kategória: Aktuality
  • Napísal: Andrej Macho
  • 23 feb

eRko-HKSD sa aj tento rok uchádza o Vašu priazeň cez 2% z Vašich daní. Nestojí Vás to nič, ale nám to pomôže pri práci s deťmi a mladými nielen na regionálnej, ale i celoslovenskej úrovni.

Ak chcete nasmerovať časť svojich daní pre deti, rozhodnite sa pre eRko:

…aby deti a ich animátori robili kroky k osobnej zrelosti, rozvíjali svoje talenty a zručnosti v spoločenstve. Približne 7 000 detí a mladých sa pravidelne schádza na stretkách po celom Slovensku a každoročne objavujú nové dobrodružstvá na 130 táboroch.

…aby deti objavovali svet s priateľmi, čítali a porozumeli. Rebrík je jediný detský katolícky časopis pre deti od 6 – 10 rokov na Slovensku. eRko ho vydáva desaťkrát ročne už 28 rokov. 

…aby sme prinášali do rodín radostnú vianočnú zvesť a učili sa solidarite s núdznymi. Vďaka koledníckej akcii Dobrá novina podporilo eRko v minulom roku viac ako 25 rozvojových projektov pre núdznych v Afrike.

...aby sa animátori zúčastňovali na akreditovanom vzdelávaní a poskytovali tak deťom kvalitný celoročný program.Uvedomujeme si, že viesť deti v eRku je zámerná výchovno-vzdelávacia činnosť, ktorá vyžaduje neustály osobnostný rozvoj a vzdelávanie sa mladých ľudí, ktorí sa deťom venujú.

 

Kto môže dať percentá z dane pre eRko?
Čítať ďalej...

Vzácna návšteva u nás

foto relikviaV piatok 18. 1. 2019, v prvý deň týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, sme počas večernej sv. omše privítali relikviu sv. Klimenta, ktorú do našej farnosti priniesla sr. Marka Halčinová z Kongregácie sestier sv. Cyrila a Metoda.  Sv. omšu celebroval dp. kaplán Peter Belý. V príhovore povedal:

„ Ľudia radi navštevujú rôzne pútnické miesta, chodia k hrobom svätých. Hľadajú tam inšpiráciu pre svoj život a prosia o príhovor.
Dnes sme v evanjeliu počuli, že za Ježišom prišlo tak veľa ľudí, že sa k nemu nedalo dostať. Štyria muži preto svojho ochrnutého priateľa spustili cez strechu. Ochrnutý akoby prišiel k Ježišovi.

Aj k nám dnes ktosi prišiel. Kto? Sv. Kliment. Jeden z nás, z našej histórie. Jeho relikvia.

Čítať ďalej...

Tradičný deviatnik netradične

19. decembra o 18:00 hod. sa konala v čepenskej kaplnke pobožnosť „Panna Mária hľadá prístrešie po pútnických miestach“. Vychádza z tradičnej pobožnosti /obraz svätej rodiny putuje po rodinách/, ktorá je známa aj v našej farnosti a mnohí si ju konajú už veľa rokov. Náplň je tá istá – adventné piesne, pieseň „Kto klope tam“, modlitba sv. ruženca, loretánske litánie a malé pohostenie.

Čítať ďalej...

Naši koledníci v Trnave

Dňa 15. 12. 2018 sa v Trnave v Kostole Najsvätejšej Trojice konala svätá omša spojená s vyslaním koledníkov Dobrej noviny. Po nej 11 žiakov z CZŠ sv. Cyrila a Metoda predviedlo svoj kolednícky program nášmu otcovi arcibiskupovi Mons. J. Oroschovi. Veľmi pekne reprezentovali našu školu, farnosť i všetkých koledníkov.

26. 12. 2018 koledníci potešia aj rodiny našej farnosti, ktoré navštívia.

vyslanie18 1

Čítať ďalej...

Úprimné poďakovanie

DSCF5724

Zo srdca ďakujem všetkým deťom i učiteľom z našej CZŠ, ktorí počas tohto adventu vyrábali rôzne výrobky, predajom ktorých podporili PMD.

Veľké poďakovanie patrí aj obetavým malým i veľkým „misionárom“, ktorí ich ponúkali v Misijný deň detí pred kostolom a kaplnkou za ľubovoľný príspevok a 14. 12. aj na vianočných trhoch v meste.

Čítať ďalej...
Miluješ život? Potom nemrhaj časom, pretože je to materiál, z ktorého sa život skladá.
Benjamin Franklin